Sofya Tıp Üniversitesi

bulgaristan sofya tip universitesi

             Eğitim, hayatımıza yön veren seçimlerle doğru tercihler yaparak kariyerimizin ne yönde ilerleyeceğine katkı sağlar. Yaşamımız için çalışmak, çalışmak ve ileriye dönük güzel planlar yapmak için ise iyi ve kaliteli eğitimler almamız gerekir. Hayatımızın ilk ve anlamlı o ilk adımı üniversitedir. Üniversite ilerleyeceğiniz yolda size yardımcı olur. Uzman olduğunuz alan için bütün bilgilerle sizi donatır. Sizin ise tek yapmanız gereken şey öğrendiklerinizi uygulamaktır. Ezberden çok araştırmaya ağırlık veren Sofya Tıp Üniversitesi kaliteli eğitimleriyle öğrencilerin hayatında karar verdikleri en iyi tercihler arasında yer alıyor

Sofya Tıp Üniversitesinde okumak için ön sınav puanı istenmiyor. Tıp konusuna ilgisi olan ve araştırmaya meraklı öğrencilerin yurt dışında okumak için tercihleri arasında yer alıyor. Başvurmak üniversiteli olmak için gereken sadece lise diploması. Günümüz gençleri istedikleri bölümleri kazanmak da zorlanıyor. Üniversite   sınavına girecek olanlarla bir yarış içerisinde buluyor kendini. Bazen hiç ilgisini çekmeyen bir üniversiteyi kazanıyor, bir süre sonra okulu bırakıyor. Softa Tıp Üniversitesi gençlerin hayallerini gerçekleştiriyor. İnanılmaz başarılarıyla yurt dışında en çok tercih edilen üniversiteler arasında. Bulgaristan da ki yaşam Türkiye’ye oranla daha ucuz bu nedenle de okumaya giden öğrencilerin dudak uçuklatacak şekilde para harcamalarına gerek kalmıyor. Türkiye’ye olan kültürel ve coğrafi yakınlığı ile kısa sürede Sofya Tıp Üniversitesine alışmanız mümkün. Bulgaristan da okumanın bir diğer avantajı ise dil öğrenmek. Okulun verdiği İngilizce eğitimi haricinde yaşayarak öğrendiğiniz bir dilde Bulgarca oluyor. Bulgarca öğrenmek ise size daha geniş bir yelpazede bütün balkan dillerini öğrenmiş oluyorsunuz. Bulgaristan da eğitim almanız ve yabancı dil acısından zengin bir özgeçmişinizin olması sizlere güzel iş tekliflerinin kapılarını ardına kadar açmasına neden oluyor.

Yurt dışında doktora ya da yüksek lisans yapmak istiyorsanız Bulgaristan Sofya Tıp Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Türkiye deki özel okullardan daha az bir ücret ödeyerek Sofya Tıp Üniversitesine kayıt yaptırabilirsiniz. Danışmanlık hizmetinden yararlanarak Bulgaristan Sofya Tıp Üniversitesine daha çabuk adapte olabilirsiniz. İsteyenler için ise 2. Sınıf dan sonra orta üstü başarı ile Türkiye hatta dünya üniversitelerinden birine yatay geçiş hakkına sahip olabilirsiniz.