Bulgaristanda Üniversite Okumak İstiyorum

okumak istiyorum bulgaristanda universite

Bulgaristanda üniversite okumak istiyorum diye bir öğrenci bilgi istediğinde bu konu hakkında vereceğimiz bilgilerle okul hayatınıza ne yönde nerde ve nasıl yön vereceğinize kendiniz karar vermeniz için bu bölümleri beraber inceleyelim.

Bulgaristanda üniversite okumak istiyorum ama hangi bölümü okuyacağınıza karar veremiyorsanız eğitim uzmanlarımız sizlere yön vermenizde yardımcı olacaklardır.

Bulgaristanda üniversite bölümleri İngilizce eğitim verilen ve Bulgarca eğitim verilen olarak ikiye ayrılmaktadır.tabiî ki bunların ücretleri arasında az da olsa fark vardır.İngilizce eğitim veren bölümlerden bazıları bilgisayar sistemleri ve teknolojisi,elektronik bölümü,gemi yapımı ve denizcilik tekniği,haberleşme tekniği ve teknolojisi,endüstri menajerliği,toplum ve sosyal menajerliği,uzak yol gemi kaptanlığıdır.Bulgarca eğitim verilen bölümler ise gemi inşaat fakültesi,makine mühendisliği,elektronik mühendisliği,elektronik fakültesi,deniz bilimleri ve ekoloji,otomasyon ve hesaplama teknolojisi,otomasyon fakültesi ve bilgisayar sistemleri dir.

Bulgaristanda üniversite okumak istiyorum ama sağlık alanında derseniz tıp okumak ve eğitim almak için genellikle Türklerin ve diğer balkan ülkelerinden gelen öğrenciler için kendini evinde hissettirecek bir ortam sunmaktadır.bu bağlamda kendi ülkenizde mezun olduğunuz bölüm ve liselerden herhangi bir sınava girmeden bu ülkede okuma şansınız var.fakat denklik konusun kafanıza takılmasın.Bulgaristan teknik üniversitesinin herhangi bir bölümünden mezun olmanız durumunda diğer ülkelerin çoğunda diplomanız geçerlidir.bu konuda tek yapmanız gereken Türk öğrenciler için ülkeye giriş çıkışlarınızı kayıt altında resmi makamlara onaylatmanız gerekir.bir bağlamda her şeyinizi resmi evrakla kanıtlamanız gerekir.size verilen evrakları kaybetmemeniz sizin yararınıza olacaktır.bu konuda sıkı bir denetim de vardır.bölümlere gelecek olursak bütün bölümlerin eğitimi Bulgarca ve İngilizce olarak eğitim vermektedir.eğitimine geçecek olursak eğitmen kadrosu ve sunduğu olanaklarla diğer üniversitelerden farkı ise özel üniversite gibi eğitim vermektedir.Türkiye’deki özel ve vakıf üniversitelerine göre fiyat olarak daha aşağıdadır.eğer yeterli puanı ülkemizde alamadıysanız ve okumak istiyorsanız Bulgaristan teknik üniversitesi bölümlerinden mutlaka size uygun bir bölüm vardır.

Bulgaristanda üniversite okumak istiyorum ama ne yapmam gerekir diye aklınıza herhangi bir soru takılmasın, yapmanız gereken Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurup eğer kontenjan varsa kayıt olabilirsiniz çünkü herhanbir taban puanı ve sınav şartı gerekli değildir , lise mezunu olmanız yeterlidir. Sadece kayıt ve başvuru tarihlerini takip etmeniz gerekir. Birçok ülkede Anadolu Yurtdışı Eğitim iletişim büroları mevcuttur. İletişim bürolarına giderek gerekli bilgiyi de alabilirsiniz. Bu bağlamda tek yapmanız gereken size uygun bölümü seçip hayatınıza yön vermek. Gerisi sizde bitmektedir. Şimdi tek yapmanız gereken uygun bölümü ve zamanı ayarlamak.