Bulgaristanda Üniversite Ekşi

eksi bulgaristanda universite

Bulgaristanda Üniversite Eğitimi, Sofya ve Plovdiv üniversitelerinde verilen eğim Avrupa bazlı olarak dikkat çekmektedir. Avrupa kalitesinde verilen eğitim sonucunda, öğrenciler Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı da bulurlar. Sofya tıp üniversitesi bir yandan geleceğin doktor adaylarını yetiştirir iken bir yandan da hastane olarak görev yapmaktadır. Bulgaristan’ın en büyük üniversitelerinden ve hastanelerinden biridir. Ayrıca Sofya şehri de hem başkent hem de Bulgaristan’ın en büyük şehridir. Nüfusu ise kalabalık olup, yaşam maliyetleri düşüktür. Sofya tıp üniversitesinde verilen dersler ülkemizde uygunluk göstermektedir. Üniversitenin ders eğitimi ezberci eğitimden uzak olarak öğrenci yetiştirmektedir. Ayrıca öğrencilere bilimsel çalışmalar yaptırılmakta ve gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Bulgaristanda Üniversite Ekşi yayınları ile de öğrenci gelişimine olanak sağlamaktadır.

Sofya tıp üniversitesinde bulunan bilim adamları ve hocaların tecrübesi ile öğrencilere destek verilmektedir. Üniversite de teknolojinin getirdiği yenilikler de kullanılmaktadır. Bunun için öğrencilere verilen dersler bu teknoloji yardımı ile yapılmaktadır. Ayrıca hastane de yapılan ameliyatlar canlı olarak izlenmektedir. Ameliyat videolarını izlemek isteyenler ilgili birime başvuru yaptıktan sonra , yakınları, sevdikleri ameliyat olacak ise bunu canlı olarak izleme imkanı bulabileceklerdir. Ayrıca öğrencilere ilk yıldan itibaren uygulamalı eğitim verilmektedir. Genel de tıp alanında ilk yıl ders kitapları okutulurken, Sofya Üniversitesinde bu uygulamalı olarak yapılmaktadır. Bu sayede öğrencinin gelişimi daha hızlı olmaktadır. Bulgaristanda Üniversite Ekşi yayınları ile de öğrencilere ders niteliğinde sunum yapmaktadır.

Sofya tıp üniversitesinden mezun olan bir öğrenci Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı bulurlar, ülkemizde ise YÖK Denklik Onayını aldıktan sonra çalışabilirsiniz. Bulgaristanda Üniversite Ekşi anlatımı ile kesin bilgilere ulaşamazsınız bu nedenle Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Eğitim Uzmanları ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Ekşi gibi forum sitelerinde gerçek bilgilerin yanı sıra gerçekle bağdaşmayan bilgilere de sıkça rastlanmaktadır bu nedenle Üniversite Türkiye Temsilciliği Yapan Anadolu Yurtdışı Eğitim ile irtibata geçmeniz en doğru karar olur.Herhangi bir ofisimizden Bulgaristan ile bilgilere ve Sofya üniversitesi ve Plovdiv Üniversitesi hakkında, bölümleri, kayıt şartları ve eğitim hakkında bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan da eğitim görmek isterseniz, sizin için hazırlanmış bu eğitici katalogları alarak, yurtdışında okumaya karar verebilirsiniz.