Bulgaristanda Üniversite Eğitimi Görecek Arkadaşlara

egitimi gorecek arkadaslara bulgaristanda

Bulgaristan da kurulan bu üniversite 1945 senesinde kurulmuş ve 1995 sensinde Sofya teknik üniversitesi ismini alarak eğitim öğrenim hayatına başlamıştır. Bu üniversitede lisans ve doktora eğitim öğrenimi verilmektedir. Sınav stresi olmadan girebileceğiniz bulgaristanda üniversite eğitimi görecek arkadaşlara önerebileceğimiz üniversitelerdir. Bulgaristanda üniversite eğitimi genç öğrencilerin hizmetine açıktır. Taban puan uygulaması olmadığı için lise mezunu öğrenciler bu üniversiteye belirli kontenjanlar dâhilinde girebilirler. Ayrıca bu üniversite genç öğrencilerin kariyerlerini bir adım öne taşıyor. Tüm Avrupa ülkelerinde mesleklerini yapabiliyorlar ve böylece daha başarılı adımlarla ilerlemiş oluyorlar. Eğitim dilleri ise Bulgarca ve İngilizce ağırlıklı eğitim öğrenim alıyorlar.

Bulgaristanda üniversite eğitimi görecek arkadaşlara ise elektronik mühendisliği, mekatronik, işletme, elektroteknik, bilgisayar sistemleri, elektrik enerjisi üretimi teknolojisi, kamu yönetimi, endüstri mühendisliği, mühendislik fiziği, ısı transferi mühendisliği, telekominikasyon, tasarım mühendisliği, otomasyon, ulaşım araçları ve teknolojisi, matematik, havacılık araçları teknolojisi, termik ve nükleer güç mühendisliği ve tasarım mühendisliği bölümlerini tavsiye edebiliriz. Daha çok bilim ve teknoloji ağırlıklı bölümler yer almaktadır. Bulgaristanda üniversite eğitimi görecek öğrencilerimize bilgi verecek olursak, üniversite fiyatları ise eğitim öğrenim diline göre değişmektedir. Fiyat olarak ise 3000 Euro’dan başlamaktadır. Bu ücreti peşin ve taksitli olarak ödeme imkânına da sahipler. Bilimin önde olduğu bu üniversite de bunlar dışında pek çok sosyal imkân, yurt ve kütüphane gibi avantajları da vardır.

Bulgaristanda üniversite eğitimi görecek arkadaşlara Türkiye genelinde bulunan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmet ofislerinin kapısı herzaman açıktır. Bulgaristan üniversitelerinde alınan eğitim ve öğrenim modern uygulamalı ve kaliteli bir eğitimdir. Önemli olanda iyi ve kaliteli bir eğitim almış genç bireyler yetiştirmektir. Verdiği eğitim sayesinde bu üniversite bu imkânı sizlere sunuyor. Ayrıca beyin göçü sayesinde daha çok kendini geliştirme imkânına sahip oluyor. Genç öğrenciler ise farklı kültürleri bir arada yaşama imkânına sahip oluyorlar.ayrıca bu üniversiteye gitmeden de danışmanlık hizmetinin olması nedeniyle de gitmeden fikir sahibi olabileceksiniz.Sizlere pek çok hizmeti bir arada veren bu üniversiteyi tercih edip gitmek sizin elinizde böylelikle sağlam bir eğitim temeliniz olacak ve kariyerinizde başarılı olacaksınız.