Bulgaristan'da Üniversite Denklik

Bulgaristan'da Üniversite Denklik

YÖK’ün sitesinden denklik sorgulama formu ile bunu öğrenebilirsiniz. Bulgaristan'da Üniversite taban puanları konusunda oldukça güzeldir. Tam öğrencilerin istediği bir sistem vardır.

Bulgaristan'da Üniversite taban puanları uygulaması yoktur her hangi bir puan uygulaması bulunmamaktadır.

Bulgaristan'da Üniversite bölümleri, hukuk fakültesi, Matematik ve Bilişim Teknolojileri bölümüne, Bilişim Sistemleri Mühendisliğinden Grafik Tasarım Mühendisliğine kadar oldukça geniş bölüm kapasitesi ile oldukça kaliteli eğitim sunmaktadır. İngilizce eğitimi sayesinde Türk öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Bulgaristan'da Üniversite  eğitim dili konusunda da öğrencilerin yanındadır.

Bulgaristan'da Üniversite eğitim dili İngilizce ve Bulgarcadır. Bulgaristan'da Üniversite kalite ve modern teknolojiyi öğrencilerine vermeyi prensip edinmiştir. Başarılı eğitim kadrosu ile öğrencileri geleceğe hazırlayıp onların sorunlarına ve dertlerine çözüm bulmayı hedeflemektedir. Bulgaristan'da Üniversite denklik olduğu için tercih edilesi üniversitelerdendir.

Bulgaristan'da Üniversite fiyatları bölümüne ve okulun kaç yıllık olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Ödemeler Euro cinsinden olup fazla yüksek boyutlarda olmamaktadır.

Bulgaristan'da Üniversite fiyatları genellikle dar gelirli insanların bile kayıt yaptırıp okuyabilecekleri bir düzeydedir. Bulgaristan’ın genel yaşam koşulları dikkate alındığı zaman hayat pahalılığının  olmadığunı göreceksiniz.

Bulgaristan'da Üniversite fiyatların düşük olduğu bir üniversite için oldukça hesaplı ve mantıklı bir seviyededir. Bulgaristan'da Üniversite İngilizce eğitim veren bir üniversitedir. Bu yüzden Türk öğrencileri tarafından tercih edilme sebeplerindendir. Özellikle bilişim alanındaki bölümleriyle dikkat çeken  Bulgaristan'da Üniversite öğrencileri bilişim alanında uzman seviyeye getirmektedir. Bulgaristan'da Üniversite Türkiye’nin yanı sıra ABD ile de Tanınırlık sözleşmesi imzalamıştır. Yani Bulgaristan'da Üniversitende okuyup  ABD’de her hangi bir yerinde iş imkanına sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan'da Üniversite uzman kadrosu ve eğitim alanında kullandığı modern teknoloji sayesinde dikkat çeken üniversiteler arasındadır. Ayrıca ücretlerinin uygunluğu, İngilizce eğitim dili ile öğrencilerin kayıt yaptırma nedenleri arasında gelmektedir.

Kategori: Haberler.