Bulgaristan'da Üniversite Fiyatları

Bulgaristan'da Üniversite Fiyatları

Bulgaristan'da Üniversitenin harç ücretleri Türkiye’de ki harç ücretlerine göre çok daha düşüktür.

Bulgaristan'da Üniversite Ücretleri 2500 Euro ile 8000 Euro arasında değişen yıllık harç ücretleri ödenmektedir. Okunacak olan bölüm, kalınacak yer, eğitim süresinin uzunluğu gibi şartlar göz önüne alındığı zaman ücretlerin değişmesi muhtemeldir.

Bu ücretler üniversite ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Alınan harç paralarının yanında Türkiye’de vakıf üniversitesine ödenecek para ile Türkiye’de ve Bulgaristan'da Üniversite’da normal bir ev tutup kalan bir öğrencinin masraflarını kıyaslayacak olursak, Bulgaristan'da Üniversite daha mantıklı gelir çünkü minimum 650 ile 700 TL arasında aylık gider değişiklik göstermektedir. Aylık Yaşam giderleri kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

Bulgaristan'da Üniversite ücretleri Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için çok mantıklı olan Bulgaristan'da Üniversite okulları maddi yönden insanları zorlamayacak ve eğitimlerde sağladıkları sürekli gelişen bilgiler sayesinde kariyerde büyük faydaları olmaktadır.

Bulgaristan'da Üniversite ücretleri cazipliği nedeniyle özellikle Türkiye’den ve Türkiye’nin ayarındaki ülkelerden gelecek öğrencilerin zorlanmayacakları bir üniversitedir. Yurtdışında eğitim almak isteyip de çok daha maddi anlamda zorlanmamak isteyen öğrencilerin ve ailelerin tercihleri arasında gelecek olan üniversitedir Bulgaristan'da Üniversite…

Kategori: Haberler.