Bulgaristan Özel Üniversite Fiyatları

ozel universite bulgaristan fiyatlari

Anadolu, Bulgaristanda üniversite için en güvenilir danışmanlık seçilmiş ve başarı ödüllerine layık görülmüştür.

Başka Ülkeler’ den gelen öğrencilerle güçlü arkadaşlıklar kuracak, sorunsuz bir eğitim sürecinin içine olacaksınız. Kendi alanında tecrübeli, sadece öğrencilerin değil, ailelerin de güvenini kazanmış, üniversitelerde sözü geçen ve ilkeli bir firma olan Anadolu yurtdışı eğitim sizleri bekliyor. 

Bulgaristan’da bulunan üniversitelerde eğitim görmek diğer ülkeler ile kıyasladığımızda daha uygun olduğu görülmektedir. Bulgaristan özel üniversite fiyatları her üniversitede farklıdır.

Bölümlere göre de fiyat değişikliği mevcuttur. Her bölümün fiyatı ayrı olup hazırlık sınıfı ile üniversiteye başlanmaktadır. Yurtdışında eğitim almak isterseniz karşınıza çıkan rakamlar 15.000 ve 20.000 dolar şeklindedir. Ancak Bulgaristan üniversitelerinde eğitim almak isterseniz bu rakamların 2.500 euro kadar düştüğünü görebilirsiniz.

Bulgaristan özel üniversite fiyatları almış olduğunuz eğitime göre değişiklik arz etmektedir. Örneğin Bulgarca, İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca dersler verilmekte olup bu bölümlerin ücretleri okumak istediğiniz dile göre değişiklik gösterir. Bazı üniversitelerde fiyatlar aynı iken bazı üniversitelerde ise değişmektedir. Sadece Bulgarca eğitim almak isterseniz ücretlerin düştüğünü görebilirsiniz.

Bulgaristan özel üniversite fiyatları ve devlet üniversiteleri fiyatları arasında farklılık göstermemektedir. Örneğin,Plovdiv Tıp  Fakültesinde okumak isterseniz, Hazırlık sınıflarında Bulgarca dilini seçtiğinizde ödeyeceğiniz rakam 2500 Euro’dan başlamaktadır. Lisans bölümünde ise değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle güncel fiyatlar için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Resmi Web Sitesi’ni takip etmeniz gerekir.

Sofya Tıp Üniversitesinde fiyatlar ise , İngilizce ve Bulgarca diline göre ayrılmaktadır. Hazırlık Bulgarca 2500 Euro’dan başlamaktadır, Lisans Ücretleri ise 4000 Euro’dan başlayan fiyatlarla ücretlendirilmektedir. Sofya Teknik Üniversitesinde Bulgarca Hazırlık 2500 Euro’dan Başlayıp , Lisans ücretleri ise 3000 Euro’dan başlamaktadır. Avrupa Politeknik Üniversitesinde ise fiyatlar aynı olur iken Mimarlık İngilizce Lisans 4000 Euro’dan başlar.